Listopad 2015

PC a já - malý souboj ineligencí

28. listopadu 2015 v 21:55 Jen tak
Už píši z nového počítače.
Pokud si někdo myslí, že když si věci ze starého zazálohuje a pak to všechno přenese do nového a hned je hotovo - plete se.

Všechno to, co jsem měla zazálohované a nainstalovala do nového, jsem dávala dohromady celé odpoledne. Srovnat věci tak, jak byly, to teda byla docela fuška. Sice jsem našla všechno, ale různě zpřeházené.

Když jsem si pak opět stáhla SKYPE, zjistila jsem, že nefunguje kamerka. Bohužel jsem nenašla instalační CD a tak jsem musela nainstalovat jinou - ještěže mám kamerku pro notebook. Fungování jsem si vyzkoušela voláním přítelkyni Kitty.
Podařilo se.

Další problém jsem zjistila u reproduktorů - místo stereo mi fungoval jenom levý a to ještě blbě. Na starém PC jsem měla takový rozbočovač, abych slyšela při hovoru na SKYPE jenom já to, co mi druhá strana povídá. Jinak bylo všechno slyšet přes repráky. Takže co s tím?
Mrkla jsem se dozadu na PC a ejhle, zjistila jsem, že je tam nějaká zdířka, která by mohla být na sluchátka s mikrofonem. Zkusila jsem a povytahovala kablíky, zastrkala je jinam - podle barvy a... věřte, nevěřte, ono to funguje.

Zatím by to mohlo stačit - zvítězila jsem.

No a teď jenom budu psát Ježíškovi, aby mi pod stromeček nadělil novou klávesnici, protože tahle už je, chudinka, skoro bez písmenek. Sice je možné koupit nějaký fix, kterým se písmenka domalují, ale stojí kolem stovky a písmenka dlouho nevydrží, Jsem se rozhodla koupit novou, která bude sloužit až do konce věků.

Je krásná, modře podsvícená a je k ní zadarmo myška. Klávesnice je drátová na USB a myška je bezdrátová...


Hezká, že ano?

Nový počítač

22. listopadu 2015 v 18:33 Jen tak
Dívám se na to, kolik článků jsem ve kterém roce vložila. No, je to bída. V roce 2010 nejvíc a to 30!
Pak už to jde z kopce.
Nevím, ale nějak jsem líná psát, či co. Kolem se děje spousta věcí, mám spoustu zážitků, jenom je dát sem, na blog, mi nějak nevychází.

Obdivuji přítelkyni Kitty, která píše snad denně a články od ní jsou velmi čtivé a zábavné.
Klobouk dolů i před dalšími blogerkami a blogery - píšete všichni a pořád.

Já se vždy vzpamatuji, když mi přijde upozornění, že pokud nevložím článek, tak mi bude blog zrušen.
Podotýkám, že teď mi žádné upozornění nepřišlo, ale navštívila jsem blog Kitty a to mne přimělo k tomu, že jsem se rozhodla napsat o mém novém "písíčku".

To je tak:
Můj počítač je 15 let starý a když končily WIN XP, tak jsem si nechala nainstalovat WIN 7. Bohužel nastal problém. Můj dědoušek už nějak nezvládá grafiku a bez ní to jaksi nejde. Sice mohu dělat spoustu věcí, ale třeba dívat se na videa a filmy, to je dost špatné.
I jsem dospěla k těžkému rozhodnutí se s dědouškem rouloučit a pořídit si nový počítač.
Hledala jsem na netu a v cenové relaci, kterou jsem si určila jsem i něco našla. Naštěstí mám velice dobrého přítele, kterého jsem poprosila o radu, zda ten PC, který jsem si vybrala, je dobrý. Reagoval tak, že za tu cenu je to "šunt" a nabídl mi, že mi nový PC postaví sám.
Postavil - lidi, já jsem málem padla na zadek - to, co mi dal dohromady, by normálně stálo přes 20 tisíc a já to mám za 12 tisíc.
Ale vyskytnul se malý problém - nadupal mi ho tolik, že jsem to ani nepotřebovala a tak když mi ho včera zapojil a začal odinstalovávat věci, které jsem opravdu nepotřebovala, stala se někde chybička a PC nezabíralo.
Zabalil, odvezl a doma dá zase do pořádku a v úterý tady bude opravený.

Jo, ještě se najdou lidé. kteří jednomu pomohou, aniž by měli nastrčenou ruku!
Za to mému příteli moc a moc děkuji.

PS: příště už budu psát z nového - viz obrázek